Súhrnné informácie o lieku - MABRON RETARD 150
1. NÁZOV LIEKU
MABRON RETARD 100
100 mg tablety s predĺženým uvoľňovaním
MABRON RETARD 150
150 mg tablety s predĺženým uvoľňovaním
MABRON RETARD 200
200 mg tablety s predĺženým uvoľňovaním
2. KVALITATÍVNE A KVANTITATÍVNE ZLOŽENIE
Jedna tableta s predĺženým uvoľňovaním MABRON RETARD 100 obsahuje 100 mg tramadoliumchloridu.
Jedna tableta s predĺženým uvoľňovaním MABRON RETARD 150 obsahuje 150 mg tramadoliumchloridu.
Jedna tableta s predĺženým uvoľňovaním MABRON RETARD 200 obsahuje 200 mg tramadoliumchloridu.
Úplný zoznam pomocných látok, pozri časť 6.1.
3. LIEKOVÁ FORMA
Tableta s predĺženým uvoľňovaním.
MABRON RETARD 100 sú takmer biele, okrúhle bikonvexné tablety, s priemerom 9,1 mm.
MABRON RETARD 150 sú takmer biele tablety, v tvare kapsuly, 14,3 mm dlhé.
MABRON RETARD 200 sú takmer biele tablety, v tvare kapsuly, 17,1 mm dlhé.
4. KLINICKÉ ÚDAJE
4.1 Terapeutické indikácie
Liečba strednej až silnej bolesti.
4.2 Dávkovanie a spôsob podávania
Dávkovanie
Dávka sa má prispôsobiť individuálne podľa intenzity bolesti a citlivosti pacienta. Vo všeobecnosti sa má vybrať najnižšia účinná dávka na analgéziu.
Pokiaľ lekár neurčí inak, MABRON RETARD tablety s predĺženým uvoľňovaním sa užívajú nasledovne:
Dospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov
Zvyčajná počiatočná dávka je 50 – 100 mg tramadoliumchloridu dvakrát denne, ráno a večer. Ak úľava od bolesti nie je dostatočná, dávku možno zvýšiť na 150 mg dvakrát denne alebo 200 mg
1/8
dvakrát denne.
Pre dávkovanie nerealizovateľné s týmto liečivým prípravkom sú k dispozícii ďalšie sily tohto prípravku.
MABRON RETARD tablety s predĺženým uvoľňovaním sa užívajú celé bez rozdelenia alebo požuvania, nezávisle od príjmu potravy, s dostatočným množstvom tekutiny.
Vo všeobecnosti sa má zvoliť najnižšia analgeticky účinná dávka. Denná dávka 400 mg liečiva nemá byť prekročená, iba ak sa to vyžaduje vo výnimočných klinických prípadoch.
V žiadnom prípade sa MABRON RETARD nemá užívať dlhšie, ako je nevyhnutne potrebné. Ak si charakter a závažnosť ochorenia vyžaduje dlhodobú analgetickú liečbu tramadolom, potom treba pacienta starostlivo a pravidelne monitorovať (v prípade potreby s prestávkami v liečbe) a stanoviť, či a do akej miery je potrebná ďalšia liečba.
Pediatrická populácia
MABRON RETARD nie je vhodný pre deti mladšie ako 12 rokov.
Starší pacienti
Úprava dávkovania nie je zvyčajne potrebná u pacientov do 75 rokov bez klinických prejavov renálnej alebo pečeňovej insuficiencie. U pacientov starších ako 75 rokov môže byť eliminácia predĺžená.
Z tohoto dôvodu, ak je potrebné, sa má dávkovací interval predĺžiť podľa potreby pacienta.
Renálna insuficiencia/dialýza a hepatálna insuficiencia
U pacientov s renálnou a/alebo pečeňovou insuficienciou je eliminácia tramadolu predĺžená. U týchto pacientov je treba podľa ich potrieb starostlivo zvážiť predlženie intervalu medzi dávkami.
Spôsob podávania
Perorálne podanie.
4.3 Kontraindikácie
MABRON RETARD tablety s predĺženým uvoľňovaním je kontraindikovaný:
- pri precitlivenosti na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok uvedených v časti 6.1,
- pri akútnej intoxikácii alkoholom, hypnotikami, analgetikami, ópioidmi alebo psychotropnými látkami,
- u pacientov, ktorí užívajú inhibítory MAO alebo ich užívali počas posledných 2 týždňov (pozri časť 4.5),
- u pacientov s epilepsiou nedostatočne kontrolovanou liečbou,
- na použitie pri substitučnej liečbe drogovej závislosti.
4.4 Osobitné upozornenia a opatrenia pri používaní
MABRON RETARD je možné podávať iba s veľkou opatrnosťou pacientom závislým na ópioidoch, pacientom s poranením hlavy, v šoku, pri znížení stupňa vedomia nejasného pôvodu, pri poruche dýchacieho centra alebo dýchacích funkcií, so zvýšeným intrakraniálnym tlakom.
Pacientom citlivým na opiáty sa má MABRON RETARD podávať so zvýšenou opatrnosťou. Zvýšená opatrnosť je potrebná pri liečbe pacientov s respiračnou depresiou alebo v prípade súbežného podávania centrálne pôsobiacich liekov s tlmivým účinkom (pozri časť 4.5) alebo ak je odporučené dávkovanie výrazne prekročené (pozri časť 4.9) kedy nie je možnosť vylúčiť vznik respiračnej depresie.
U pacientov užívajúcich tramadol v odporúčaných dávkach sa zaznamenali kŕče. Riziko sa zvyšuje pri prekročení odporúčanej najvyššej dennej dávky (400 mg). Okrem toho tramadol môže zvyšovať riziko vzniku záchvatov kŕčov u pacientov užívajúcich iné lieky, ktoré znižujú prah záchvatov kŕčov (pozri časť 4.5). Pacientom s epilepsiou alebo pacientom so sklonom ku záchvatom kŕčov sa má podávať tramadol iba vo výnimočnom prípade.
Tramadol má nízky potenciál pre vyvolanie liekovej závislosti. Pri dlhodobom podávaní sa môže vyvinúť tolerancia, psychická a fyzická závislosť. U pacientov so sklonom k zneužívaniu liekov alebo k závislosti má byť liečba MABRON RETARD iba krátkodobá pod prísnym lekárskym dohľadom. Tramadol nie je vhodný ako náhrada u pacientov závislých na opiátoch. Hoci je tramadol agonista ópioidných receptorov, nepotláča abstinenčné symptómy pri liečbe morfinizmu.
4.5 Liekové a iné interakcie
MABRON RETARD sa nemá podávať v kombinácii s inhibítormi MAO (pozri časť 4.3). U pacientov, ktorí dostávali inhibítory MAO počas 14 dní pred podaním ópioidu petidínu boli pozorované život ohrozujúce interakcie na CNS, dýchacími a kardiovaskulárnymi funkciami. Rovnaké interakcie s MAO inhibítormi nie je možné počas liečby MABRON RETARD vylúčiť. Pri súbežnom podávaní lieku MABRON RETARD a iných centrálne pôsobiacich liekov s tlmivým účinkom, vrátane alkoholu, môže zosilniť účinky na CNS (pozri časť 4.8).
Výsledky farmakokinetických štúdií preukázali, že pri súčasnom alebo predchádzajúcom podávaní cimetidínu (inhibítor enzýmov) je výskyt klinicky relevantných interakcií nepravdepodobný.
Súčasné alebo predchádzajúce podávanie karbamazepínu (induktor enzýmov) môže znížiť analgetický účinok a skrátiť dobu pôsobenia.
Kombinácia zmiešaných agonistov/antagonistov (napr. buprenorfín, nalbufín, pentazocín) s tramadolom sa neodporúča, pretože za týchto okolností môže dôjsť k zníženiu analgetického účinku čistého agonistu.
Tramadol môže indukovať záchvaty kŕčov a zvyšovať schopnosť selektívnych inhibítorov spätného vychytávania sérotonínu (SSRI), inhibítorov spätného vychytávanie sérotonínu a noradrenalínu (SNRI), tricyklických antidepresív, antipsychotik a iných liekov, ktoré znižujú prah záchvatov (ako napr. bupropión, mirtazapín, tetrahydrokanabinol) vyvolať záchvaty kŕčov.
Súbežné terapeutické užívanie tramadolu a sérotonínergných liekov ako sú selektívne inhibítory spätného vychytávania sérotonínu (SSRI), inhibítory spätného vychytávania sérotonínu a noradrenalínu (SNRI), inhibítory MAO. (pozri bod 4.3), tricyklické antidepresíva a mirtazapín, môže vyvolať sérotonínovú toxicitu.
Sérotonínový syndróm je pravdepodobný pri výskyte niektorého z nasledujúcich príznakov:
- Spontánny klonus
- Indukovaný alebo očný klonus s agitáciou a diaforézou
- Tremor a hyperreflexia
- Hypertonia a telesná teplota > 38 °C a indukovaný alebo očný klonus
Vysadenie sérotonínergného prípravku zvyčajne prináša rýchle zlepšenie. Liečba závisí od typu a závažnosti symptómov.
Počas súbežnej liečby tramadolom a kumarínovými derivátmi (napr. warfarín) je potrebná opatrnosť, pretože u niektorých pacientov sa vyskytlo zvýšenie INR so závažným krvácaním a ekchymózy. Ostatné lieky so známym inhibičným účinkom na CYP3A4, ako sú ketokonazol a erytromycín, môžu inhibovať metabolizmus tramadolu (N-demetyláciu) a pravdepodobne tiež metabolizmus aktívneho O-demetylovaného metabolitu. Klinický význam tejto interakcie sa neskúmal (pozri časť 4.8).
-
V niekoľkých štúdiách pred- a pooperačného podávania antiemetického 5-HT3 antagonistu ondansetrónu sa u pacientov s pooperačnou bolesťou zvýšila požiadavka na tramadol.
4.6 Fertilita, gravidita a laktácia
-
V štúdiách na zvieratách sa prejavil vplyv vysokých dávok tramadolu na vývoj orgánov, osifikáciu a neonatálnu mortalitu. Teratogénne účinky sa nezistili. Tramadol prechádza placentou. Pre použitie tramadolu u tehotných žien neexistujú dostatočné údaje. MABRON RETARD nemajú užívať tehotné ženy.
Tramadol – podávaný pred alebo počas pôrodu – neovplyvňuje kontraktilitu maternice.
U novorodencov môže vyvolať zmeny dychovej frekvencie, ktoré obvykle nie sú klinicky významné. Dlhodobé užívanie v tehotenstve môže viesť ku vzniku novorodeneckých abstinenčných príznakov. Počas dojčenia je asi 0,1 % podanej dávky vylučované do mlieka. Podávanie MABRON RETARD počas dojčenia sa neodporúča. Po jednej dávke tramadolu obvykle nie je potrebné dojčenie prerušiť.
4.7 Ovplyvnenie schopnosti viesť vozidlá a obsluhovať stroje
Aj pri užívaní podľa návodu môže MABRON RETARD vyvolať ospalosť a závrat a narušiť tak schopnosť bezpečne viesť vozidlá a obsluhovať stroje. To platí najmä v spojení s inými psychotropnými látkami a alkoholom.
4.8 Nežiaduce účinky
Najčastejšie hlásené nežiaduce účinky sú nauzea a závraty, obidve sa vyskytujú u viac ako 10 % pacientov.
Frekvencie sú definované nasledovne:
Veľmi časté (> 1/10)
Časté (> 1/100 až < 1/10)
Menej časté (> 1/1 000 až < 1/100)
Zriedkavé (> 1/10 000 až < 1/1 000)
Veľmi zriedkavé (< 1/10 000)
Neznáme (nedá sa určiť z dostupných údajov)
Poruchy srdca a srdcovej činnosti
Menej časté: účinky na kardiovaskulárnu reguláciu (palpitácia, tachykardia, posturálna hypotenzia alebo kardiovaskulárny kolaps). Tieto nežiaduce účinky sa môžu vyskytnúť najmä po intravenóznom podaní a u pacientov s fyzickým stresom.
Zriedkavé: bradykardia, zvýšenie tlaku krvi.
Poruchy metabolizmu a výživy
Neznáme: hypoglykémia
Poruchy nervového systému
Veľmi časté: závrat
Časté: bolesť hlavy, ospalosť
Zriedkavé: zmena chuti do jedla, parestézia, tremor, depresia dýchania, epileptiformné kŕče, mimovoľné svalové kontrakcie, abnormálna koordinácia a synkopa.
Neznáme: poruchy reči
Ak sa značne prekročí odporúčané dávkovanie a súbežne sa podávajú iné lieky s tlmivým účinkom na CNS (pozri časť 4.5), môže nastať depresia dýchania.
Epileptiformné kŕče sa vyskytovali najčastejšie po podaní vysokých dávok tramadolu alebo po súbežnom podaní liekov, ktoré znižujú prah záchvatov alebo ktoré samotné indukujú vznik cerebrálnych kŕčov (pozri časť 4.4 a 4.5).
Psychické poruchy
Zriedkavé: halucinácie, zmätenosť, úzkosť, poruchy spánku a nočné mory, delírium. Psychické vedľajšie účinky po podaní MABRON RETARD sa môžu líšiť intenzitou a charakterom (v závislosti od osobnosti pacienta a od trvania liečby). Patria k nim zmeny nálady (zvyčajne elácia, príležitostne dysfória), zmeny aktivity (zvyčajne potlačenie, príležitostne zvýšenie) a zmeny kognitívnych a zmyslových schopností (napr. správanie pri rozhodovaní, poruchy vnímania). Môže sa vyskytnúť závislosť.
Poruchy oka
Zriedkavé: rozmazané videnie, mióza
Neznáme: mydriáza
Poruchy dýchacej sústavy, hrudníka a mediastína
Zriedkavé: dyspnoe
Bolo zaznamenané zhoršenie astmy, hoci kauzálny vzťah s tramadolom nebol potvrdený.
Poruchy gastrointestinálneho traktu
Veľmi časté: nauzea
Časté: vracanie, zápcha, suchosť v ústach
Menej časté: napínanie na vracanie, gastrointestinálne podráždenie (pocit tlaku v žalúdku, plynatosť), hnačka
Poruchy kože a podkožného tkaniva
Časté: potenie
Menej časté: kožné reakcie (napr. pruritus, vyrážka, urtikária)
Poruchy kostrovej a svalovej sústavy a spojivového tkaniva
Zriedkavé: svalová slabosť
Poruchy pečene a žlčových ciest
-
V niekoľkých ojedinelých prípadoch sa zaznamenalo zvýšenie zvýšenia pečeňových enzýmov v dočasnej spojitosti s terapeutickým použitím tramadolu.
Poruchy obličiek a močových ciest
Zriedkavé: poruchy močenia (ťažkosti s priechodom a zadržaním moču)
Celkové poruchy a reakcie v mieste podania
Časté: únava
Zriedkavé: alergické reakcie (napr. dyspnoe, bronchospazmus, sipot, angioneurotický edém) a anafylaxia. Príznaky z vysadenia lieku predovšetkým podobné tým, ktoré sa vyskytujú po vysadení opiátov, môžu byť nepokoj, anxieta, nervozita, nespavosť, hyperkinézia, tremor a gastrointestinálne symptómy. Ďalšie príznaky, ktoré sa veľmi zriedkavo vyskytli po vysadení tramadolu: záchvat paniky, ťažká anxieta, halucinácie, parestézia, tinitus a neobvyklé CNS symptómy (ako je zmätenosť, bludy, depersonalizácia, derealizácia a paranoia).
Hlásenie podozrení na nežiaduce reakcie
Hlásenie podozrení na nežiaduce reakcie po registrácii lieku je dôležité. Umožňuje priebežné monitorovanie pomeru prínosu a rizika lieku. Od zdravotníckych pracovníkov sa vyžaduje, aby hlásili akékoľvek podozrenia na nežiaduce reakcie prostredníctvom národného systému hlásenia uvedeného v
4.9 Predávkovanie
Symptómy
-
V zásade sa pri intoxikácii tramadolom očakávajú symptómy podobné tým, ktoré sa vyskytujú u iných centrálne pôsobiacich analgetík (ópioidov). Zahŕňajú hlavne miózu, vracanie, kardiovaskulárny kolaps, poruchy vedomia až kómu, kŕče, útlm dýchania až zástavu dýchania.
Liečba
Aplikujú sa všeobecné pohotovostné opatrenia.
Dýchacie cesty udržujte priechodné (aspirácia), udržujte dýchanie a kardiovaskulárnu cirkuláciu
v závislosti od symptómov.
Antidótum pri depresii dýchania je naloxón. V štúdiách na zvieratách nemal naloxón žiadny účinok na kŕče. V týchto prípadoch sa má podať intravenózne diazepam.
-
V prípade intoxikácie perorálnou formou tramadolu, gastrointestinálna dekontaminácia aktívnym uhlím alebo výplachom žalúdka sa odporúča iba do dvoch hodín po predávkovaní. Gastrointestinálnu dekontamináciu v neskoršom čase možno použiť pri intoxikácii výnimočne veľkou dávkou alebo
5. FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI
5.1 Farmakodynamické vlastnosti
Farmakoterapeutická skupina: iné ópioidy, ATC kód: N02AX02
Tramadol je centrálne pôsobiace ópioidné analgetikum.
Je to neselektívny čistý agonista na ^-, 5– a K-ópioidných receptoroch s vyššou afinitou k ^-receptorom. Ďalšie mechanizmy, ktoré prispievajú k analgetickému účinku, je inhibícia neuronálneho spätného vychytávania noradrenalínu a zvýšenie uvoľňovania sérotonínu.
Tramadol má antitusický účinok. Na rozdiel od morfínu, analgetické dávky tramadolu presahujúce terapeutické rozmedzie nemajú depresívny účinok na dýchanie. Taktiež gastrointestinálna motilita nie je ovplyvnená. Účinky na kardiovaskulárny systém sú nepatrné. Účinnosť tramadolu je 1/10 (jedna desatina) až 1/6 (jedna šestina) účinnosti morfínu.
5.2 Farmakokinetické vlastnosti
Po perorálnom podaní sa absorbuje viac ako 90 % tramadolu. Priemerná absolútna biodostupnosť je približne 70 %, bez ohľadu na príjem potravy.
Rozdiel medzi absorbovaným a nemetabolizovaným dostupným tramadolom je pravdepodobne výsledkom nízkeho first-pass efektu. First-pass efekt po perorálnom podaní je maximálne 30 %. Tramadol má vysokú tkanivovú afinitu (Vd,jj = 203 ± 40 l). Väzba na plazmatické proteíny je okolo 20 %.
Po podaní tabliet MABRON RETARD 100 mg sa maximálna plazmatická koncentrácia
Cmax 141 ± 40 ng/ml dosahuje po 4,9 hodinách. Po podaní tabliet MABRON RETARD 200 mg sa dosahuje Cmax 260 ± 62 ng/ml po 4,8 hodinách.
Tramadol prechádza hematoencefalickou a placentárnou bariérou. Veľmi malé množstvo liečiva a jeho O-demetylovaného derivátu bolo nájdené v materskom mlieku (0,1 % a 0,02 % aplikovanej dávky). Polčas eliminácie t1/2,jj je približne 6 hodín, bez ohľadu na spôsob podania. U pacientov nad 75 rokov môže byť predĺžený približne 1,4 krát.
U ľudí je tramadol prevažne metabolizovaný N- a O-demetyláciou a konjugáciou O-demetylovaného produktu s kyselinou glukurónovou. Iba O-desmetyltramadol je farmakologicky aktívny. Medzi ostatnými metabolitmi sú značné kvantitatívne rozdiely. Dosiaľ sa v moči našlo jedenásť metabolitov. Štúdie na zvieratách dokázali, že O-desmetyltramadol je 2 - 4-krát účinnejší ako východisková látka. Jeho polčas t1/2,jj (6 zdravých dobrovoľníkov) je 7,9 hodín (rozsah 5,4 - 9,6 h) a je približne rovnaký ako pri tramadole.
Inhibícia jedného alebo oboch izoenzýmov cytochrómu p450, CYP3A4 a CYP2D6 zapojených do metabolizmu tramadolu môže ovplyvňovať plazmatickú koncentráciu tramadolu alebo jeho aktívneho metabolitu. Doteraz neboli zaznamenané klinicky významné interakcie.
Tramadol a jeho metabolity sú takmer úplne vylučované obličkami. Kumulatívna urinárna exkrécia je 90 % celkovej rádioaktivity podanej dávky. v prípade poškodenej funkcie pečene a obličiek môže byť polčas mierne predĺžený. U pacientov s cirhózou pečene bol zistený polčas eliminácie 13,3 ± 4,9 h (tramadol) a 18,5 ± 9,4 h (O-desmetyltramadol), v krajnom prípade 22,3 h a 36 h. u pacientov s renálnou nedostatočnosťou (klírens kreatinínu < 5 ml/min) boli tieto hodnoty 11 ± 3,2 h a 16,9 ± 3 h, v krajnom prípade 19,5 h a 43,2 h.
Farmakokinetický profil tramadolu v terapeutickom rozmedzí dávok je lineárny.
Vzťah medzi sérovými koncentráciami a analgetickým účinkom je závislý na dávke, ale
v izolovaných prípadoch sa značne mení. Účinná sérová koncentrácia je zvyčajne 100 - 300 ng/ml.
5.3 Predklinické údaje o bezpečnosti
Po opakovanom perorálnom a parenterálnom podaní tramadolu potkanom a psom počas
6 - 26 týždňov a po perorálnom podaní tramadolu psom po dobu 12 mesiacov neboli pri hematologických, biochemických a histologických vyšetreniach popísané žiadne zmeny súvisiace s podávanou látkou. Iba po podaní vysokých dávok značne prevyšujúcich terapeutické rozmedzie sa vyskytli prejavy ovplyvnenia centrálneho nervového systému: nepokoj, salivácia, kŕče, spomalený nárast hmotnosti. Bez reakcie tolerovali potkany a psy perorálne dávky 20 mg/kg, resp. 10 mg/kg telesnej hmotnosti, a psy rektálnu dávku 20 mg/kg telesnej hmotnosti.
Dávky tramadolu od 50 mg/kg/deň a viac spôsobili toxické účinky na samice potkana a zvýšili mortalitu novonarodených potkanov. U potomstva sa vyskytli prejavy retardácie vo forme porúch osifikácie, oneskoreného otvorenia vagíny a očí. Fertilita samcov nebola ovplyvnená.
Po podaní vysokých dávok (viac ako 50 mg/kg/deň) vykazovali samice znížený pomer gravidít.
U králikov boli pozorované toxické účinky na samice a skeletálne abnormality u jej potomstva sa vyskytli pri dávke 125 mg/kg a viac.
V niektorých in vitro testoch sa potvrdili mutagénne účinky. V in vivo štúdiách sa mutagénne účinky nezistili. Na základe súčasných poznatkov je možné tramadol klasifikovať ako nemutagénny. Štúdie tumorogénneho potenciálu tramadolu hydrochloridu boli robené na potkanoch a myšiach. Štúdia na potkanoch nepreukázala, že by látka zvyšovala výskyt nádorov. V štúdii na myšiach sa zistil zvýšený výskyt hepatocelulárnych adenómov pečeňových buniek u samcov (na dávke závislé, nesignifikantným zvýšením od dávky 15 mg/kg a viac) a zvýšenie výskytu pľúcnych tumorov u samíc pri všetkých dávkových skupinách (významné, ale nezávislé na dávke).
6. FARMACEUTICKÉ INFORMÁCIE
6.1 Zoznam pomocných látok
Dihydrát fosforečnanu vápenatého (E341)
Hydroxypropylcelulóza (E463)
Koloidný oxid kremičitý bezvodý (E551) Magnéziumstearát (E470b)
6.2 Inkompatibility
Neaplikovateľné.
6.3 Čas použiteľnosti
3 roky
PP/PE fľaša: 6 mesiacov po prvom otvorení.
6.4 Špeciálne upozornenia na uchovávanie
Tento liek nevyžaduje žiadne zvláštne podmienky na uchovávanie.
6.5 Druh obalu a obsah balenia
Al/priehľadný PVC blister v papierovej škatuľke
10, 20, 30, 50, 60, 90, 100, 120, 180 a 500 tabliet
Al/nepriehľadné PVC blister odolný voči deťom v papierovej škatuľke
10, 20, 30, 50, 60, 90, 100, 120, 180 a 500 tabliet
Polypropylénová fľaša s polyetylénovým poistným uzáverom 10, 20, 30, 50, 60, 90, 100, 120, 180 a 500 tabliet.
Na trh nemusia byť uvedené všetky veľkosti balenia.
6.6 Špeciálne opatrenia na likvidáciu
Žiadne zvláštne požiadavky.
7. DRŽITEĽ ROZHODNUTIA O REGISTRÁCII
MEDOCHEMIE Ltd.
1–10 Constantinoupoleos Street
3011 Limassol
Cyprus
8. REGISTRAČNÉ ČÍSLA
MABRON RETARD 100
65/0275/05-S
65/0285/05-S
65/0286/05-S
MABRON RETARD 150
MABRON RETARD 200
9. DÁTUM PRVEJ REGISTRÁCIE/PREDĹŽENIA REGISTRÁCIE
Dátum prvej registrácie: 16. septembra 2005
Dátum posledného predĺženia registrácie: 27. februára 2009